tanie kurtki damskie

Modne i tanie kurtki damskie na zimę

Wraz z nadejściem nieco chłodniejszych jesiennych wieczorów coraz więcej pań zastanawia się nad tym, jaką wybrać zimową kurtkę. Jak się okazuje, wybór ten nie jest wcale tak prosty, jakby się mógł wydawać. Liczy się bowiem nie tylko wygląd danego modelu i to, czy będzie modny, lecz przede wszystkim to, jaka będzie jego cena. Jak się powinno kupować tanie kurtki damskie?

Jak wybrać krój?

Podstawową sprawą, o której trzeba pamiętać podczas wybierania damskiej kurtki, jest jej krój. Jak się bowiem okazuje, w przypadku damskiego ubioru jest to cecha zdecydowanie najważniejsza. Co jest więc godnego polecenia?

Z całą pewnością warto się przyjrzeć kurtce typu parka. Jest to dłuższa wersja bardzo popularnego modelu anorak, która sięga aż do kolan. Najczęściej przyjmuje postać klasycznej kurtki zimowej z dodatkowym futerkiem umieszczonym na obszyciu kaptura.

Innego typu ciekawą propozycją jest kurtka typu bombka. Cechuje się ona bardzo interesującym kształtem, ponieważ u góry jest nieco szersza i stopniowo zwęża się ku dołowi, tworząc bardzo ciekawą formę.

Na koniec warto się jeszcze zainteresować kurtką w wersji pilotka, która nie da się ukryć, zawsze prezentuje się zniewalająco. Co prawda jest to model z reguły dość krótki, który sięga zaledwie do pasa, lecz mimo wszystko potrafi bardzo skutecznie zapewnić ciepło. Najczęściej kurtka ta uszyta jest ze skóry z dodatkowym futerkowym wykończeniem.

Jaki materiał wykonania?

Każdy doskonale wie, czym powinny się charakteryzować tanie płaszcze damskie. Przede wszystkim powinny być uszyte z dobrego jakościowo materiału bez dodatkowych upiększeń. Prosty i schludny wygląd to podstawa takiego płaszcza. Jak się jednak okazuje, nie każdy wie, czym się powinny charakteryzować tanie zimowe kurtki damskie. Z czego powinny być one wykonane?
Dla wielu osób kuszące mogą być tanie modele zrobione z materiałów sztucznych, lecz pomimo atrakcyjnej ceny lepiej jest ich unikać. Wszystko z tego powodu, że nie przepuszczają one zbyt dobrze powietrza, a więc nie umożliwiają skórze wygodnego oddychania, więc szybko dochodzi do sytuacji, gdy ocieplenie kurtki powoduje zapacanie się skóry, co nie tylko nie jest przyjemne, lecz przede wszystkim może być niezdrowe.

Jaki zatem materiał można polecić w pierwszej kolejności? Co charakteryzować się będzie dobrą ceną, lecz również dobrymi właściwościami termicznymi i użytkowymi? Jak się okazuje, doskonale w tym wypadku spisuje się kurtka zrobiona z bawełny z wełnianym ociepleniem. Nie tylko będzie się świetnie prezentowała, lecz również nie będzie kosztowała majątku. A co najważniejsze będzie naprawdę wygodna i ciepła.

Dodaj komentarz